KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7918164
nr 791 8164
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), signerad 1993, bladets mått: 77x58
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 november 2012
kl 17:41:35
300 kr
400 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko